Reservation
Akçeşme Mahallesi Piriesat Caddesi No:5 Karatay / Konya / Türkiye +90 (332) 352 85 47

RezervasyonFormu
  Hakkımızda

  KonakKonya Mutfagı

  Burası Konya’nın geçmişinden günümüze gelen lezzetlerinin buluşma noktası.. Konya’nın en leziz yemeklerinin yapıldığı, geleneksel lezzetlerin hala geçmişteki lezzeti ile yapıldığı ve Konya’nın ve yemek sektörünün nabzını tutan tarihi bir yer.. Burası Saraylı Konak Konya Mutfağı.. Özel günlerinizde, toplantılarınızda, davetlerinizde, iftarlarda, arkadaşlarınızla ve ailenizle leziz yemekler yiyebileceğiniz, tarihi atmosferiyle sizi büyüleyen, servis kalitesiyle ve güler yüzlü personeli ile size en içten Konya’nın misafirperverliğini yaşatacak, yemeklerin lezzeti aklınızdan çıkmayacak ve Konya’nın yemeklerinin gerçek lezzetini bulabileceğiniz eşsizbir yer olan Saraylı Konak Konya Mutfağı’nda sizlere hizmet vermekten ve sizleri memnun edebilmekten mutluluk duyarız..

  Kamil Ekinci


   
   

  DünyaBasınında Biz

  "Hizmet İle Lezzetin Tarihi Aşkı" na Şahit Olun
  İngiliz Waitrose Food Illustrated dergisi 2003 yılında Saraylı Konak Konya Mutfağı’nı dünyanın en seçkin on mutfağı arasında göstermiştir.
  Yine Cornucopia Dergisi 2005 yılında Konya’nın en iyi lokantası olarak okuyucularına tanıttı.

  Amerika’nın ünlü yemek dergisi Saveur ise 2006 yılında Konya ev yemeklerini mekan olarak Saraylı Konak Konya Mutfağı nı başarıyla tanıtmış ve ünlü gurme Margo True “Bir Konya Lokantasında Ev Yemekleri” adlı makalesinde çeşitli yemek tariflerine geniş yer vermiştir.

  Ayrıca 2015 yılında Show Tv de yayınlanan Lezzet Haritası Programında da yer almıştır.

  Konya mutfağını dünyaya ve ülkemize tanıtıp günümüze kadar taşıyan, Saraylı Konak Konya Mutfağı ailesine ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz.

  Saygılarımızla…